Donatii persoane juridice

Redirectioneaza 20% din impozitul pe profit sau venit al companiei tale

Redirectioneaza GRATUIT si DEDUCTIBIL 20% din impozitul pe profit sau venit si contribui la terapia de recuperare a copiilor cu diagnostice grave!

DECIDE TU UNDE DORESTI SA REDIRECTIONEZI, altfel banii aferenti anului trecut vor ramane in bugetul statului.

Este bucuria ta sa sprijini si sa contribui!

Daca tu nu decizi unde doresti sa ii directionezi, banii aferenti anului trecut vor ramane in bugetul statului.

Cum poti face asta?

Sunt Raluca Chisu, fondator al Asociatiei KinetoBebe si Manager de Programe Sociale si ma ocup personal de redistribuirea banilor donati spre proiectele sociale si spre bursele de terapie.

Te rog suna-ma direct pe mine la numarul de telefon  0783.277.553 sau trimite- un mail pe adresa: raluca.chisu@kinetobebe.ro , daca doresti sa afli mai multe informatii despre proiectele KinetoBebe.

Ce am facut noi pana acum cu sponsorizarile primite?

• am sustinut peste 8.000 de sedinte de terapie pentru copii

• am sustinut sedinte de evaluare motorie

• am sustinut 6 proiecte de incluziune Sociala

• am organizat de 14 ori editii ale Clinicii Sociale Baby Boom by KinetoBebe

• sustinem Hub-ul academic KinetoBebe

• am achizitionat aparatura de stimulare neuromotorie

• suntem alaturi de copii in parcuri la cele mai mari evenimente destinate copilariei

• am sustinut proiecte de formare si informare profesionala

• suntem parteneri UNICEF pentru proiecte de politica si sustinere a sistemului de recuperare pediatrica

Ce inseamna pentru bebelusi implicarea ta?

Costul sedintelor de terapie pentru un copil este de 13.000 lei pe an. Sponsorizarea ta ne va ajuta sa sustinem programele de evaluare, planuri de recuperare si terapii KinetoBebe, atat pe partea de terapie motorie cat si cognitiva, pentru cei peste 1.120 de  bebelusi beneficiari ai asociatiei.

Programari

0727.988.679

031.780.6656

contact@kinetobebe.ro

Formular contact

Preturi

Luni - Vineri : 08:00 - 20:00

Sambata: 08:00 - 15:00

Duminica: Inchis

Centrul KinetoBebe Mosilor
Adresa: Calea Mosilor, nr. 158, et.1, sector 2, Bucuresti

Centrul KinetoBebe Sud

Adresa: Sos. Oltenitei, nr. 87-99, et.3, sector 4, Bucuresti

Centrul KinetoBebe Nord
Adresa: str. Nicolae Caramfil, nr.71-73, et. 4, sector 1, Bucuresti (acces din str. Intrarea Gheorge Simionescu, nr. 7)

Programari

0727.988.679

031.780.6656

contact@kinetobebe.ro

Formular contact

Luni - Vineri: 08:00 - 20:00

Sambata: 08:00 - 15:00

Duminica: Inchis

Adresa: Sos. Oltenitei, nr. 87-99,

et. 3, sector 4, Bucuresti

Adresa: str. Nicolae Caramfil, nr.71-73, et. 4, sector 1, Bucuresti. (acces din str. Intrarea Gheorge Simionescu, nr. 7)

Adresa: Calea Mosilor, nr. 158, et.1, sector 2, Bucuresti

Donatii persoane juridice

Change the text to include your own content. Adjust the font, size or scale to customize the style.

Burse de terapie

Item Title Two.

Baby Check

Cum?

1. Completeaza contractul in formularul nostru:

2. Primesti automat formularul pe mail, de unde il poti descarca.

3. Noi il tiparim in doua exemplare si il trimitem semnat si stampilat la adresa comunicata de tine.

Informatii legale:

Companiile din Romania au facilitatea de a folosi pana la 20% din impozitul pe care il platesc catre stat pentru a sponsoriza o cauza sociala in care cred.

Valoarea acestei sponsorizari poate fi:

• 20% din impozitul pe profit sau 0,75% din cifra de afaceri (minimul dintre cele doua) pentru companiile care sunt impozitate pe profit,

• 20% din impozitul pe venit pentru companiile care sunt impozitate pe venit (microintreprinderi).

FORMULARUL 177

​Formularul D177 se completeaza si se depune de catre contribuabilii care, potrivit legii, dispun redirectionarea impozitului pe profit sau a impozitului pe veniturile microintreprinderilor, dupa caz, pentru efectuarea de sponsorizari si/sau acte de mecenat sau acordarea de burse private.

Cererea se depune prin mijloace electronice de transmitere la distanta, in conformitRate cu prevederile art. 79 alin. (1^1) din Legea nr. 207/2015 privind Codul de procedura fiscala, cu modificarile si completarile ulterioare.

Termen de depunere D177

a) in termen de maximum 6 luni de la termenul legal de depunere a declaratiei anuale de impozit pe profit, in cazul contribuabililor platitori de impozit pe profit;

b) in termen de 6 luni de la termenul legal de depunere a declaratiei de impozit aferente trimestrului IV, in cazul contribuabililor platitori de impozit pe veniturile microintreprinderilor.

Redirectioneaza 20% din impozitul pe profit sau venit al companiei tale

Este bucuria ta sa sprijini si sa contribui!

Cum poti face asta?

Ce am facut noi pana acum cu sponsorizarile primite?

• am sustinut peste 8.000 de sedinte de terapie pentru copii

• am sustinut sedinte de evaluare motorie

• am sustinut 6 proiecte de incluziune Sociala

• am organizat de 14 ori editii ale Clinicii Sociale Baby Boom by KinetoBebe

• sustinem Hub-ul academic KinetoBebe

• am achizitionat aparatura de stimulare neuromotorie

• am sustinut proiecte de formare si informare profesionala

Ce inseamna pentru bebelusi implicarea ta?

Costul sedintelor de terapie pentru un copil este de 13.000 lei pe an. Sponsorizarea ta ne va ajuta sa sustinem programele de evaluare, planuri de recuperare si terapii KinetoBebe, atat pe partea de terapie motorie cat si cognitiva, pentru cei peste 1120 de  bebelusi beneficiari ai asociatiei.

Cum?

1. Completeaza contractul in formularul nostru:

2. Primesti automat formularul pe mail, de unde il poti descarca.

Informatii legale:

Valoarea acestei sponsorizari poate fi:

FORMULARUL 177

Termen de depunere D177